Hand analiza vs realno simulacijo

B

Blilix

Guest
Živjo,
Imam vprašanje glede roke izračun in dejanski rezultat simulacije v analogni design.Uporabljam Level 1 modela za izračun v roki, ampak v simulaciji, simulator uporablja višji ravni model (okoli 49 sem čisto pozabil).Kako velika razlika med izhajajo iz roke analize in simulacije v zvezi z DC-bias, uspešnost?Vem, da moje vprašanje je preveč splošno, ampak hočem vedeti, kako se ljudje začeli analogni načrt za primer CMOS op-amp.

Hvala vnaprej.

 
W serwisie społecznościowym YouTube firma Sapphire umieściła tajemnicze wideo. Filmik ma długość zaledwie 21 sekund i za wiele nie pokazuje poza skrótem NFC. Jego tytuł brzmi "Not From Concentrate - Coming January 2015 #NFC". Jak widać, premiera NFC ma odbyć się już w styczniu przyszłego roku. A czym może być samo NFC? Jak sugeruje rozwinięcie skró...

Read more...
 
Dobro modeliranje je zelo pomembno v analogni design.Včasih so celo najnovejših računalniških modelov slabo za nekatere aplikacije.Vsak model ima svoje veljavnosti, meje.Na primer, MOSFET modeli nonquasistatic, da niso tako dobri pri analizi porazdeljenih vezij.Level1 je dovolj dobro za ročno izračune --- moramo začeti z nekaj --- vendar resnično simulacijo, da je preveč preprosto.

Veljavnost modela je odvisna od aplikacije.

 
Hand izračunih, je zelo pomembno, če menite, da telo učinek in dolžino kanalov modulacijo učinek, rezultate pa lahko izračuna skoraj podobna rezultatov simulacije.

 
Kaj jaz ponavadi je teči zelo osnovni izračun roko, s številnimi približki, kot je mogoče, da bi dobili osnovno predstavo o tem, kako oblikovati vezje in vsak sestavni del, kaj počne.Prav to mi daje osnovni W / L za tranzistorje.Ne poskušajte biti izbirčen tukaj, vi boste morali spremeniti v simulacijah, kot vaš prvi videz nikoli ne dela.

Potem pojdite na Hspice / Cadence / ADS, čep v vaš izračunu vrednosti in simulirajo svoje vezje.Nato se začne igranje okrog s bil tranzistorji in monitor izhod očala, da bi dobili občutek, kako vsak parameter vpliva na vsakega spec.(Napišite kratek povzetek), nato pa poskusite oblikujete svoje vezje od tam.V analognih modelov z okoli 10-15 tranzistorji, ta običajno obsega nekaj ur, vendar pa vam bo pomagal, kasneje v fazi projektiranja.

Na zdravje

 
Samo ponoviti, kar so drugi povedal.

Na splošno, vsak model brez izjeme, je približevanje resničnosti in tako v absolutnem smislu je vse "laži" o resničnosti.Skupne strategije smiselno je, da vedo, kdaj začne model "laži", in ko gre za računalniške simulacije početje, ki zahteva ročno izračuna vnaprej.

Klasičen primer sem imel grad v šoli, ko sem bil TAing višji analogni design lab.Tip je imel težave s svojo amplifier design, kot je bilo ne daje pričakovanih koristi.

had 1V input level, yet he was surprised to get a gain of less than 10!

Sem pogled in težava je bila očitna: da je "namenjen" za napetost dobiček 100, je bila z uporabo 10V Vcc in
je 1V input ravni, vendar je bil presenečen, da bi dobili dobiček v višini manj kot 10!Bil je precej razburjena, in vztraja, da je "resničnost" je kratenje rezultati so bili res model je rekel!Nikoli nisem dobil po njemu.Seveda nikoli ne razume razlike med malim in velikim signal model-model signal (ali nič drugega, kot KVL navidezno)!

Računalniki pravzaprav ne razumem vezja vse boljše, kot ta fant naredil.Oni samo uporabo modela so programirana s.Uporaba računalnika za simulacijo realnost model preprosto pomeni, da se lahko "ležijo v vaš hitreje".
to hand verify simulations to some extent when looking at the results.

To je razlog, zakaj je ključnega pomena za izračun in
roko v roko preveri simulacije do neke mere, če pogledate rezultate.Ali odgovor simulacijo je smiselno, fizično ali na roko izračune?

Skratka, ne pričakujte 100V iz kroga, ki ga poganja 10V, čeprav majhen model signal (ali simulacije), "pravi," si je treba zaslužiti 100V.

 
Sem že omenil, več delovnih mest v mojem simulator NL5, ki bi lahko dobro orodje, ki se uporablja namesto (ali skupaj z njim), kar ste klic "roko izračune".
Ideja tega simulatorja je, da je z zelo preprosto "generično" modele: ideal diodami in tranzistorji, OpAmps, stikala, R, L, C, V in I virov, in še veliko več.Na samem začetku projekta, ko le shematično ocenjevanju, kako deluje, vi ne potrebujete posebnih modelov še ni, ali pa se boste tudi ne vem, kaj dejansko obstajajo v vseh sestavnih delov, tako da boste šele raba "diode" s dve državi: On in Off, OpAmps z neskončno dobiček in pasovne širine, itd To je točno to, kar delate v vaši glavi ali na papirju, vendar vsi izračuni so bolj točne, plus imate vse grafov, lahko preprosto spremenite shematski in spremembe parametrov, itd
Ko končate z oceno, lahko preklopite na simulatorje s pravimi modeli komponento (če zaupate modeli ...) tako LTSpice, Tina, MicroCap, itd, narediti podrobno analizo shematično.
Hvala.

 
Hand analiza je neskončno pomembna.To vam omogoča, da imajo pravi občutek za to, kar bo do vezja.Računalniška simulacija le za drugo, da učinki.Alnalysis roko vam bo kaj spremeniti na bolje.CAD program bo le pustiti veš, kaj obstaja in ne tisto, kar je mogoče.

 
Dober dopolnilo strani izračun practive ki Barrie Gilbert imenovani

"Fundacija Design"

Uporablja začimb in knjižnico model, kjer si lahko aktivirate posebne fizikalne učinke v modelu.Tako se začne vezje design izbire topologije, izračun roko, dimenzioniranje in nato simulacijo, ki najbolj preprost, idealna naprava model.Če želite dodati ali preklopite na različne učinke v modelu lahko oceni vezja učinek.

To prakso bi bilo treba storiti z bipolarno in MOS.Seveda Barrie's dokumentih uporabljajo samo bipolarno, ampak praksa je koristen tudi za pasivno.Fab je ne želite, da poda takšno izboljšanje produktivnosti s sklopi, saj omogoča primerjavo tehnologij in jih v nevarnosti.Boljše predenje veliko mask in melodijo končno na tester kot izgubil stranko.To isto zgodbo povsod, ne samo finance.Opis predmeta iz Mead Izobraževanje

Oblikovanje ICs for Manufacturing trdnost
Barrie Gilbert, Analog Devices

Monolitna design, je od prvih dni, ki se nahaja odvisnost velika verjetnost podobnih naprav (tranzistorji, upori, kondenzatorji, itd) zelo natančno ujemanje, da se zagotovi natančno delovanje celotnega vezja.Čeprav to je dobro znano, je še veliko drugih vprašanjih, ki potrebujejo pomoč, če izdelek IC se manufacturable v velikih količinah.Ta modul razpravlja o teh vprašanjih na nekaterih dolžine, ki se začne s konceptom "Fundacije Design", ki je korak-po-korak, postopek za preučevanje posameznih občutljivih napravo.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top