SMS DISPLAY SYSTEM uporabo PIC 16f877A s ps / 2 keyboard

E

edmondren_89

Guest
rabim pomoč pri mojem zadnjem letu projekt!

kako delati jaz vmesnik zunanji eeprom na moj pic in kako delati jaz napisati izvorno kodo?

moj projekt je v zvezi s približno prikaz SMS sistema, kjer imam pod vodstvom matriko (16x40), pripisujejo slušalko in je prav tako pripisujejo tipkovnico (PS / 2).

tako da za zdaj rabim pomoč pri 2 stvari ..

1) EEPROM
2) kako napisati izvorno kodo za moj del tipkovnice

 
> Kako vmesnik zunanji eeprom na moj pic

Descide koliko potrebujete za shranjevanje
Descide, kako hitro boste morali brati in pisati v eeprom, na primer nekatere eeprom memorys sprejmejo 10ms za izvedbo napisati operacija, ki je prepočasen za nekatere aplikacije.
Preberite datasheets eeprom naprave
Odločite se, če vam bodo neposredno nadzor na vseh ravneh logika PIC pins ki se povezujejo z eeprom, ali če vam bodo uporabljati strojno opremo SPI/I2C v PIC.
Izberite eeprom napravo
Dodelijo PIC zatiči, ki upošteva vse druge stvari, ki jih je treba povezati z vašim PIC za vaš projekt.
Nakup delov
Connect delov skupaj.

> Kako napisati izvorno kodo?

Izberite jezik, ponavadi C ali posebne naprave Zbirni jezik
Get prevajalnik.
Preberite proizvajalca podatkovnega lista, ki daje informacije o mikrokrmilniška boste uporabo.
Start učenje, kako napisati mikrokrmilniška programsko opremo, ki ga nekateri utripajoča LED's.
Preberite obrazcu za eeprom napravo ste izbrali.
Študija o tem, kako nadzorovati eeprom
Napišite programsko opremo, ki omogoča nožice o spremembah PIC na način, ki nadzoruje eeprom napravo.
Pisanje ločene postopke za branje in pisanje.
Napišite test kodo, ki preverja, ali se podatki shranjeni pravilno
Debug programske in strojne opreme.

> kako napisati izvorno kodo za moj del tipkovnice

Preberite informacije o podrobnostih, kako PS / 2 tipkovnica
vmesnik deluje.
To je preprosto zato, ker je pod nadzorom gostiteljice, tipkovnice ne bo poslala podatke
medtem ko vaš UC počne somthing else.
Napišite programsko opremo, ki preklaplja uro povezave in shrani v bit od tipkovnice.
Pisanje programske opreme, ki proučuje popolno bajt od tipkovnice in shrani v podatke o tem, kateri so bili ključni stisnjene v usfull obliki, v spomin na PIC za uporabo v drugih delih programsko opremo.
Last edited by throwaway18 na 27. avgust 2009 5:55, edited 1 v času celotnega

 
jaz sem z uporabo Hi-Tech c jezik.Jaz sem popolnoma nov v tej stvari.

Vem, kako osnovne trenutek LED.

jaz bi potrebovala nekaj pomoči pri delu tipkovnice.

Ali imate primere za tipkovnico

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top