Odkrivanje izmenične napetosti in ob vhod na ATMEGA32

P

prathyks

Guest
Jaz sem poskušal odkriti AC napetost (npr. 220V, 50Hz) in sprejme prispevek k ATMEGA32. Všeč mi je, da se odkrije, ali je naprava vklopljena AC ali ne .. ? Torej, kaj bi bilo idealno vezje, da to storijo. Am računalništvo fant in pristanišče imam izkušnje v elektroniki .. zato vas prosimo, da predlagam idejo. Hvala vnaprej.
 
Priporočam opto izoliran nič čez detektor. Cenejša bolj DIY rešitev je uporaba niz 3 100k uporov (za zaščito pred loka) za 3,3 Zener diode, in reden diode, ki lahko blokira 300V +. Rezultat bo 50Hz kvadratni val 0-3.3V.
 
Jaz predlagam opto izoliran nič čez detektor. Cenejša bolj DIY rešitev je uporaba niz 3 100k uporov (za zaščito pred loka) za 3,3 Zener diode, in reden diode, ki lahko blokira 300V +. Rezultat bo 50Hz kvadratni val 0-3.3V.
Ampak kar potrebujemo, je vhod DC z mikrokontrolerjem (ATMEGA32 v našem primeru). Torej, kaj smo razmišljanje gre korak navzdol tranformer, usmernika in regulatorja. I dont vedo veliko o "opto-izoliran nič navzkrižne detektor". Torej, za katerega bi se boljša rešitev.?
 
Moral bi le dobili optičnih sklopnikov nič čez čip so veliko cenejši kot transformator. Ponavadi prikazati utrip na ničelni križa namenjen za vožnjo triac. Na ta način lahko vodijo na triak brez uporabe firmware sredstev za vzdrževanje na triak.
 
Nisem prepričan, kaj želite doseči, da tu .. iščete konstantno močjo DC na ucontroller? ali ste iskali za ugotavljanje, ali je priključen na električno omrežje, ali ne? Če želite stalno DC, mislim, korak navzdol transformator, usmernik in regulator (ki je v bistvu linearna DC napajanje), je dobra ideja, čeprav ne porabijo veliko componenets .. Kar zadeva ugotavljanje, če je priključen na električno omrežje ali ne, lahko samo korak navzdol in ga priključite na ADC upravljavca in pisati kodo za ugotavljanje, ali je prisotna AC (ofcourse, ki bi jih morali uporabljati ustrezno zaščito z upori - Vsake toliko preverite največ prispevali k nožice) ...
 
hej hvala sagar_satish. Rad bi dal več podrobnosti. Kaj sem poskušal narediti je, da sem ugotoviti, ali naprava vklopljena AC ali ne. ? kot žarnica ali kaj podobnega. Torej, jaz bi rad, da zazna prisotnost toka AC v žico od stikala do balona.? , ki je idealna rešitev za moj problem .. ? tako da mislim, da bi potreboval stalno enosmerno napetost kot prispevek k micrcontroller (ATMEGA32). Kot u dejal vezje z transformator, usmernik in regulator z nekaj drugih stvari, podobno kot mobilni telefon vezje za polnjenje je tisto, kar je po mojem mnenju prvi. Toda ob strani, se spraševala, ali je bolje, namestnika rešitev. Vse več predlogov .. ? Hvala
 
Mislim, da je najboljši način za vašo prijavo, je uporaba opto-coupler .. obstaja veliko poceni tiste, in bi se zagotovila izolacijo, tako da nebi poškoduje vaš ucontroller .. lahko priključite na vaš Optični ucontroller in lahko zazna, če je na ali ne .. si lahko preberete več o njih tukaj: http://www.jaycar.com.au/images_uploaded/optocoup.pdf
 
@ Sagar_satish: najlepša hvala. Nisem vedel, da o teh optičnimi sklopniki in mislim, da je to tisto, kar sem želel natančno. :)
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top