Kako vklopiti ozadja tega LCD?

E

ericmar

Guest
živjo,

Je kdo uporablja LCD pred tem?Obstaja samo 14 nožice, tako kako priključite A ali K, da vključite svoje ozadja?

http://www1.jaycar.com.au/products_uploaded/QP-5515.pdf

Hvala za pomoč!

S spoštovanjem,
Eric

 
Wizualizacja danych, Big Data, mobilność i chmury obliczeniowe to technologie i modele biznesowe, które najbardziej wpływają i określają obecny kierunek rozwoju systemów analityki biznesowej.

Read more...
 
Skrbno paziti na strani 2 v obrazcu boste seznam v svojem sporočilu.Obstaja mehanske risba LCD modul, ki prikazuje "A" in "K" (anodni in katodni) blazinice za ozadja LED moč na desni strani zaslona modul.14 zatiči, ki povezuje podatke vrstice so ločeni priključek na levi strani.

 
Za "EL" ozadja, ki jo ponavadi potrebujete inverter vezja.To bo zagotovilo napetosti v zaporedju od 100 ~ 200V 400Hz sinusoidnega vala.

Ti moduli so na voljo kot integriranega modula, ki ga enostavno priključite 5V ali 12V vnos PIN na eni, ter zahtevano izhodno valovno na drugi pin, s skupnim GND.

Te je mogoče najti na mestih, kot DigiKey, ali drugih dobaviteljih.Samo poskrbite, da boste dobili modul, ki lahko vozi na želeno območje.Običajno vam ukrep vidno površino v cm ^ 2 ali palcev ^ 2, in EL inverter treba ocenjeno najmanj to območje.

 
"Big Boy" je popolnoma pravilna glede EL backlights.

Vaš modul je na voljo v treh različnih različicah - EL ozadja, LED ozadja ali brez ozadja.Morate izvedeti, kateri tip ste, potem je moč ozadja spremeniti.

An LED ozadja bo samo zahtevajo sedanji omejuje upor v seriji s DC napajanja.

An EL ozadja bo zahtevalo nekaj višja AC napetosti, vendar pa si ne bi smeli podajati kakršnih koli predvidevanj o tem, kaj je potrebno napetost.EL backlights lahko zahtevajo kakršne koli napetosti od desetine volta na nekaj sto voltov, odvisno od vrste, debeline in velikosti.Boste morali podatke od proizvajalca glede na zahtevani napetosti in frekvence priporočljiva.

Morda želite poklicati Jaycar ali Electus Distribucija za prikaz, kaj lahko ti povem o izdelku.

 
No, imam Matrix LCD en dan.To je presežek komponenta, ki je bila uporabljena na moje nekdanje podjetje v svojem sistemu, in je bil verjetno custom-made.Kakorkoli že, sem bil ne zmožen najti vse informacije o tem modulu je sama tako sem reverzne-inženirstva na pinout, ki jih sledenje do čipov na modulu (čipi, ki so bili dobro dokumentirani).Modul je bil tudi kratek RCA kabel, da sem dojel, da je to EL ozadja.Pravkar sem šla na spletno stran digikey in naloži v obrnjenem EL.To je bil največji njihovih inverter, ki je bilo ravno dovolj za LCD velikosti.Modul je bil preprost kocke približno eno na kvadratni inč 3 / 4 inch heigh, s 4 zatiči (1 5V input, 1 izhod, in
2. skupno žebljički).

Včasih sem te inverter in je delal kot čar.EL ozadja dajejo mehke modre svetlobe.S spreminjanjem vhodne napetosti, s ozadja imam svetlejše ali temnejše, tako da lahko nekako prilagoditi kontrast ta način.

 
House_Cat wrote:

"Big Boy" je popolnoma pravilna glede EL backlights.Vaš modul je na voljo v treh različnih različicah - EL ozadja, LED ozadja ali brez ozadja.
Morate izvedeti, kateri tip ste, potem je moč ozadja spremeniti.An LED ozadja bo samo zahtevajo sedanji omejuje upor v seriji s DC napajanja.An EL ozadja bo zahtevalo nekaj višja AC napetosti, vendar pa si ne bi smeli podajati kakršnih koli predvidevanj o tem, kaj je potrebno napetost.
EL backlights lahko zahtevajo kakršne koli napetosti od desetine volta na nekaj sto voltov, odvisno od vrste, debeline in velikosti.
Boste morali podatke od proizvajalca glede na zahtevani napetosti in frekvence priporočljiva.Morda želite poklicati Jaycar ali Electus Distribucija za prikaz, kaj lahko ti povem o izdelku.
 
Ja, boste potrebovali višjo napetost AC za vodenje EL plošči.Na spodnje povezave boste dobili nekaj materiala za branje, ki vam bo pomagal razumeti, kaj je potrebno.

http://www.supertex.com/pdf/app_notes/AN-H33.pdf

http://www.supertex.com/pdf/app_notes/AN-H36.pdf

http://www.electronicproducts.com/ShowPage.asp?SECTION=3700&PRIMID=&FileName=febsip1.feb2002

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top